Śruby w maszynachW wszystkich urządzeniach, nawet tych najbardziej nowoczesnych, spajanych za pomocą plazmy kosmicznej, znajdziemy przynajmniej parę śrubek. Jest to jedna z najstarszych metod spajania materiałów, a jednocześnie najmniej zawodna właściwie do tej pory. Można wykorzystać śruby w każdym rodzaju maszyny, wkręcając je tu i tam.


Solidne śruby zapobiegają rozpadaniu się ustrojstwa, a z drugiej strony można łatwo się ich pozbyć – wszystkie śrubki, nawet te najmniejsze i najbardziej nietypowe, mogą być wykręcone za pomocą specjalnego śrubokręta. Z kolei największym śrubom podoła specjalna maszyna do wykręcania. Bez niej wykręcenie wielkich śrub, używanych na przykład do budowy statków czy maszyn bojowych, jak i wszelkich innych urządzeń o sporych gabarytach, nie byłoby możliwe. Z reguły jednak pozbycie się śrub jest dużo łatwiejsze niż wskazywałaby na to ich masa. Ruchliwość śrub zapewniają specjalne rowki stanowiące istotę działania śruby. Dzięki rowkom nie jest ona wbijana lub wyciągana w linii prostej, ale odkręcana. Taka konstrukcja umożliwiła zaistnienie jedynego w swoim rodzaju zjawiska: łatwo jest wkręcić śrubę i równie łatwo wykręcić, a przy tym spaja ona dwie powierzchnie szczególnie mocno.

powierzchnie magazynowe - dowiedz się więcej jeśli chcesz
Brak komentarzy.

Dodaj komentarzJeśli nie wiesz czym zajmują się firmy przemysłowe w Polsce to doskonale trafiłeś. Prezentujemy zarówno firmy z branży przemysłowej jak ich najlepsze produkty i wytwory. Poznaj tajniki przemysłu razem z nami! Więcej ciekawych informacji możesz odnaleźć m.in. na stronie

Listopad 2014

P W Ś C P S N
« pażdziernik   grudzień »
  1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31